הנכם מוזמנים לפסטיבל של ההתנגדות

הלוגו של ההתנגדות

נציגים רשמיים של ממשלות וכן הדוברים והביורוקרטים של התאגידים הקפיטליסטים הרב-לאומיים ועתירי הון, יתכנסו באיסטנבול, טורקיה ב- 6 – 7 באוקטובר 2009 למפגשים השנתים של מועצות מנהלים של  הבנק העולמי ושל קרן המטבע הבינלאומית – שם הם יגיעו להחלטות שיהרסו את חייהם של מיליארדי בני אדם.

אין ספק שזו תהיה פגישה נוספת כדי לשמור על היתרונות של שליטי הקפיטליזם. הם יוכלו לדון בחבילות סיוע כלכליות, ובמדיניות של שיקום, צימצומים (הידוק החגורה) והתאמות, אשר רק יוסיפו עוד חוליה לשרשרת הניצול העתידי של העניים ושל כוכב הלכת שאנחנו חיים על פניו.

הלקחים מההתנסות במדיניותם בארגנטינה, ג ‘מייקה, ניגריה, קניה ובמקומות אחרים הוכיחו כבר בעבר כי למדיניות של הבנק העולמי ושל קרן המטבע הבינלאומית העולם אין יתרונות מלבד תרומתם להגברת הניצול והעוני. מדיניותם של קרן המטבע הבינלאומית (IMF) והבנק העולמי , האדריכלים המובילים של קפיטליזם גלובלי, היא הכלי העיקרי המשמש לנישולם העניים מסביבתם ומבתיהם באמצעות המדיניות העירונית של ה”טיפוח” gentrification. היא דוחפת למסחור ומנופוליזציה של משאבי המים הנמכרים לכמה תאגידים בינלאומיים. היא גם משעבדת את החקלאים המקומיים לתאגידים קפיטליסטים בינלאומיים המקדמים מדיניות החקלאות, נאו-ליברלית. היא מוסיפה גם חוליות חדשות לשלשלאות הכובלות את ידי העובדים בעמצעות חוקים ותקנות חדשים של העסקה.

13,000 פושעים! וכפי הנראה מספר רב יותר של כוחות שיטור והבטחה כדי להגן עליהם, ישהו ביננו בימים אלו שוודאי שיהיו כמו גיהינום. חיפוסים משטרתיים, בדיקת תעודות זהות, חסימת רחובות, גדרות, ועוד….

הצטרפו ובואו, הבה נראה להם מה זה גיהינום! הפסטיבל שלנו יהיה חלום הבלהות שלהם.

אנחנו קוראים לשבוע של פעילות והתנגדות כלליים נגד קרן המטבע הבינלאומית (IMF) והבנק העולמי ,(WB) בין 1-8 באוקטובר. באיסטנבול אנחנו מתכננים לארגן סדנאות, תערוכות, הקרנת סרטים, שיחות ופעילויות נגד ה-IMF והבנק העולמי. יאורגנו סידורי לינה לאלה המגיעים מערים אחרות ומחו”ל. אם אתם רוצים להשתתף בהכנות ובתהליך גיוס הפעילים – אנא פנה אלינו בכתובת direnistanbul@gmail.com

לקבלת מידע ועדכונים שותפים לגבי ההכנות  – בקרו באתר האינטרנט:
https://resistanbul.wordpress.com (אנגלית)
http://direnistanbul.wordpress.com (טורקית)

כולנו תקווה שימי פסטיבל ההתנגדות יטפחו את הסולידריות הבינלאומית!

למען אוטונומיה של אנשים נגד ההון הגלובלי!

הוספו את קולכם לשאגה נגד בעלי ההון המקומיים והבינלאומים!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: